Intercontinental British Championship – Birmingham 2017 – Taekwon-do Gromowski

Intercontinental British Championship – Birmingham 2017 – Taekwon-do  Gromowski

5 Listopada w Birmingham na Barclaycard Arena stoczyło bój 1500 zawodników. Na 30 matach rywalizowali zawodnicy z wielu krajów w tym reprezentacja Polskiej Federacji Taekwon-do w której znaleźli się zawodnicy Taekwon-do Gromowski tj. Weronika Brzozowska (Toruń), Monika Szpakut, Mateusz Biegański (Działdowo), Maciej Stempkowski (Działdowo), Justyna Szatkowska (Mława), Marta Kaczmarczyk (Działdowo), Bartosz Doda (Nidzica) oraz Trener Witold Gromowski .

Weronika Brzozowska już na początku zmagań wywalczyła dla reprezentacji 2 miejsce w walkach indywidualnych zielonych pasów w kategorii półciężkiej a na deser dorzuciła drugą lokatę w walkach tag team w drużynie Polsko – Irlandzko-Angielskiej.

Monika Szpakut znalazła się w pierwszej dwójce testów siły, ustąpiła o 1 kg i to dosłownie. W tej konkurencji niestety liczy się tylko zwycięzca…

Mateusz Biegański otarł się o strefę medalową przegrywając walkę po drugiej dogrywce. Ponad to stanowił skład drużyny w meczu Polska – Wielka Brytania.

Marta Kaczmarczyk oraz Justyna Szatkowska podobnie jak Mateusz również odpadły przed strefą medalową plasując się na pozycjach 4-8.

Maciej Stempkowski w ostatniej chwili zastąpił swojego kontuzjowanego kolegę i dołączył do teamu w meczu Polska – Wielka Brytania.

Wszyscy wracają z bezcennym doświadczeniem a część z nich z trofeami. Gratulacje dla zwycięzców i tych którzy podjęli walkę! Taekwon-do Gromowski! Prawdopodobnie szersza relacja wkrótce na www.gpft.pl 

Zdjęcia z imprezy znajdziecie w nasze galerii.